Pasākumu kalendārs
 Vēsture
 Ziedotājiem

Aptaujas
Vai ticat, ka būs Dieva tiesa?
Gribu par to uzzināt vairāk
  rezultāti »
Meklēšana

Novena

Ciešanu laiks un Klusā nedēļa baznīcā

Lieldienu laiks

Grēksūdzē mēs atzīstam, kādi mēs esam, kāds ir Dievs.

Mēs esam mazi, Dievs ir liels, mēs esam grēcinieki, Dievs ir svēts. Mēs neesam grēcinieki tādēļ, ka mēs esam grēkojuši, mēs grēkojam tādēļ, ka mums ir iedzimtais grēks, un “mēs esam dzimuši grēcīgu cilvēku bērni”, kā ir rakstīts mūsu kristības kārtībā. Bet kristībās “mēs piedzimstam no jauna kā Dieva bērni” un kā Dieva bērniem mums vajadzētu būt Viņam paklausīgiem. Bet tomēr vienmēr neesam!

Dievs zina, kādi mēs esam –

“.. Viņš zina, kādi radījumi mēs esam, Viņš piemin to, ka mēs esam pīšļi.” (Ps.103:14)

Grēksūdze

Gavēnis ir atturēšanās no ēdiena, lai sasniegtu garīgus mērķus.

1. Moz. 2,16,17.Un Dievs Tas Kungs pavēlēja cilvēkam, sacīdams: "No visiem dārza kokiem ēzdams ēd,

bet no laba un ļauna atzīšanas koka tev nebūs ēst, jo tai dienā, kad tu ēdīsi no tā, tu mirdams mirsi."”

Ēdenes dārzā viss bija ļoti labs (1.Moz.1,31). Tātad aizliegums nav saistīts ar atturēšanos no kaut kā slikta vai ļauna. Tā ir gavēņa būtiskākā atšķirība no grēknožēlas, kur atteikšanās pamatā ir atsacīšanās no grēka. Gavēnis Ēdenē bija cilvēka iespēja apliecināt savu mīlestību un paklausību Dievam tās pārpilnības vidū, kurā Dievs viņu bija ielicis un kuru priekš viņa radījis. Šai nozīmē gavēnis ir senāks par Mozus bauslībā pavēlēto. Zīmīgi, ka aizliegums Ēdenē bija cieši saistīts ar ēšanu, kas ir galvenā atturības forma gavēnī šodien.

Gavēnis

Biktsspogulis Ia